Hackery vanilkovým rohlíčkem neuplatíš!

Zákeřná hackerská komunita se nedá uchlácholit vanilkovým rohlíčkem, opít vaječňákem ani uspat koledou. A tak nelelkujeme hypnotizováním chumelenice (no dobře, spíš sem tam vločky) za oknem a makáme na prevenci. Tvrdý drill? Vůbec ne. IT bezpečnost je životní styl, který nás baví čím dál víc, a už se nemůžeme dočkat, až všechny nové vědomosti uvedeme do praxe!

Jak už jsme nedávno naťukli, náš nový tým IT SECURITY se vydal na cestu za co nejvyšší kvalifikací na poli bezpečnosti. Abychom vám, našim klientům, mohli nabídnout ty nejlepší techniky a nástroje na penetrační testování. Plán je ponořit se do sociálního inženýrství, bezpečnostních auditů, penetračních testů a nápravných opatření. Budeme vám pomáhat a designovat firemní infrastruktury s ohledem na ještě vyšší bezpečnost.

Ale konec řečí, pojďme se raději podívat na to, jak sliby převádíme do praxe.

Hacking jako životní fascinace

Podařilo se nám získat už 5 certifikátů ze školení v oblasti security. Posledním „úlovkem“ je Certified Ethical Hacker v10Nejnovější verze celosvětově nejoblíbenějšího a nejprestižnějšího kurzu firmy EC-Council. Až po okraj nadupaná technikami a nástroji, které se běžně používají v aktuálním hackingu a při penetračním testování. Techniky jako je pokročilá enumerace a skenování sítí či systémů v celopodnikovém rozsahu, tvorba malwaru a trojských koňů, pokročilé síťové útoky eliminující omezení VLAN a jiné techniky.

„Termín hacking ve mně vzbuzoval zvědavost od dětství. Během střední a později vysoké školy jsem postupně získával bližší informace. Začal jsem se učit o kybernetické bezpečnosti a pracovat s hackerskými nástroji. Bylo vzrušující objevovat nová zranitelná místa a hledat slabiny zabezpečení.

Chtěl jsem se naučit vše o hackingu, sociálním inženýrství a dalších praktikách. Bez váhání jsem si proto zvolil i celosvětově uznávaný kurz Certified Ethical Hacker. Nejžádanější program školení a pověření v oblasti zabezpečení informací. A bylo to potvrzení mých znalostí a praktických zkušeností. Studijní materiál poskytnutý EC-Counsil byl úžasný! Tolik témat, tak krátká doba – a přitom perfektně prakticky zvládnuté. C | EH přišel s mnoha nástroji, které jsem si i rovnou procvičil ve virtuálních laboratořích v reálném čase. Vynikající zkušenost!“, shrnul školení náš expert na IT bezpečnost, Filip Lang.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Nejnovější trendy moderního IT

Vzděláváním to ale rozhodně nekončí. O zkušenosti se taky rádi dělíme. Už 15. 1. 2020 se můžete těšit na naši BUSINESS & SECURITY KONFERENCI v sídle NWT ve Zlíně, kde vám shrneme naše poznatky o trendech moderního IT, ochraně dat, hackingu, automatizaci procesů i machine learning v praxi.

A o den později 16. 1. 2020 vystoupí náš expert na IT Bezpečnost, Filip Lang, na pražské konferenci „Kyberbezpečnost v síťových odvětvích“ pořádané společností b.i.d.

Těšíme se na vás!

Další články z blogu

8. 11. 2023
Hacker Fest 2023

7. listopadu se konal již několikátý ročník skvělé akce GOPASu, na které bylo velmi zajímavé obsazení přednášejících i témat, které...

Přečíst
20. 9. 2023
Náš etický hacker přednášel na konferenci Kybernetická bezpečnost 2023

13. září se v prostorách budovy NWT ve Zlíně konala odborná konference Kybernetická bezpečnost - řízení procesů a aplikace moderních...

Přečíst
11. 9. 2023
 Chráníte vaše firemní mobilní zařízení? Buďte o krok napřed s GravityZone Security for Mobile

 E-maily jsou nejčastějším cílem phishingových útoků. Více než 60 % e-mailů je otevřeno na mobilních zařízeních. V mžiku můžete přijít...

Přečíst
(c) 2023 ICT NWT s.r.o.
menu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram