Proč používat OneNote?

OneNote je ideální místo pro poznámky ze schůzek a zapisování nápadů, úkolů nebo například nákupního seznamu. Tento skvělý nástroj má spoustu funkcí. Je propojený s kalendářem, s úkoly v Outlooku, s Microsoft Teams a dalšími nástroji v Office 365, takže vám výrazně usnadní práci. Navíc lze úkoly přehledně třídit do jednotlivých poznámkových bloků, oddílů, stránek a podstránek, které přesně odpovídají vašim představám.

 

Jak Onenote stáhnout do počítače?

OneNote společně s celým Office 2016 stáhnete na adrese www.office.com kliknutím na INSTALOVAT.

 

Po stáhnutí souboru do počítače jej nainstalujte.

 

 

OneNote lze také stáhnout do mobilního zařízení:

Windows store

Android

iOS

 

Založení poznámkového bloku

Po otevření OneNote klikněte na SOUBOR - NOVÝ, zvolte umístění poznámkového bloku (doporučujeme OneDrive - osobní, budete jej mít dostupný kdykoliv odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení). Pojmenujte poznámkový blok a klikněte na VYTVOŘIT. Těchto poznámkových bloků můžete vytvářet několik a poznámky si tak pečlivě třídit.

 

 

Nyní máte vytvořený poznámkový blok - Schůzky.

V poznámkovém bloku si můžete pomocí políčka + poznámky třídit ještě do oddílů, stránek a podstránek viz obrázek. Vše je uspořádáno dle vašich představ.

 

 

OneNote a schůzky

OneNote je propojen s naším kalendářem. Jak tedy dostat rychle podrobnosti o schůzce do OneNote?

 

Jednoduše kliknutím na lištu na políčko PODROBNOSTI SCHŮZKY. Zvolte si schůzku, kterou chceme z kalendáře zkopírovat a následně se veškeré informace přenesou do našeho poznámkového bloku včetně data a všech účastníků viz obrázek.

 

 

Pod údaji o schůzce se nám automaticky vytvořil prostor na poznámky. Z těchto poznámek můžeme tvořit úkoly v Outlooku. Stačí vepsat znění úkolu a klinout na lištu na ÚKOLY OUTLOOKU, zvolit si do kdy má být úkol splněn (dnes, zítra…) a vytvořené úkoly se automaticky propíší.

 

Náhled úkolů v Outlooku:

 

Office Lens a OneNote

 

Tato mobilní aplikace představuje skvělý způsob, jak zachytit poznámky a informace z tabulí, nápisů, ručně psaných poznámek, vizitek, anebo čehokoliv jiného, co obsahuje text. Nemusíte si zapisovat poznámky, spoléhat se na rozmazané obrázky nebo mít obavy, že něco založíte a už to nenajdete. Tato aplikace je skvělá k zachycení skic, kreseb, rovnic, a dokonce i obrázků bez textu.

Office Lens odstraní stíny a nepřirozené úhly, takže jsou obrázky přehlednější a čitelnější. Dokumenty a fotky tabulí můžete nahrávat do OneNote, ale i do Wordu, PowerPointu nebo na OneDrive. Můžete je ukládat do PDF a posílat e-mailem.

 

Jak aplikaci Office Lens stáhnout do mobilního zařízení?

Windows Mobile: https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/office-lens/9wzdncrfj3t8?rtc=1&activetab=pivot%3aoverviewtab

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officelens&hl=cs

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/office-lens/id975925059?mt=8

 

Po spuštění aplikace můžeme zvolit režim Fotka, Dokument, Tabule nebo Vizitka, aby mohl Office Lens vytvořit ten nejlepší obrázek.

 

  • Fotka: tento režim je vhodné použít v případě, že fotíte krajinu nebo lidi.
  • Dokument: díky tomuto režimu vytěžíte maximum z drobných slov a detailů umístěných na stránce. Je vynikající třeba pro plakáty, letáky nebo restaurační menu.
  • Tabule: tento režim lze využít k zachycení poznámek. Office Lens upraví obrázky tak, aby jejich pozadí nebylo moc jasné a slova se snadněji četla. Je to ideální nastavení pro tabule a skici.
  • Vizitka: umožní vám vyextrahovat kontaktní informace a uložit je do OneNote a do seznamu kontaktů ve vašem telefonu.

 

Obrázek vyfoťte a až budete s úpravami spokojení, zvolte, kam chcete obrázek uložit:

 

 

Následně můžete sledovat, jak se automaticky vizitka z mobilu uložila do poznámkového bloku a údaje z vizitky se přepsaly do textové podoby.

 

Další články z blogu

8. 11. 2023
Hacker Fest 2023

7. listopadu se konal již několikátý ročník skvělé akce GOPASu, na které bylo velmi zajímavé obsazení přednášejících i témat, které...

Přečíst
20. 9. 2023
Náš etický hacker přednášel na konferenci Kybernetická bezpečnost 2023

13. září se v prostorách budovy NWT ve Zlíně konala odborná konference Kybernetická bezpečnost - řízení procesů a aplikace moderních...

Přečíst
11. 9. 2023
 Chráníte vaše firemní mobilní zařízení? Buďte o krok napřed s GravityZone Security for Mobile

 E-maily jsou nejčastějším cílem phishingových útoků. Více než 60 % e-mailů je otevřeno na mobilních zařízeních. V mžiku můžete přijít...

Přečíst
(c) 2023 ICT NWT s.r.o.
menu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram