Máte přehled, co se s vašimi daty děje, když se zrovna nedíváte? Kybernetický útok dávno není výsadou amerických thrillerů – hackeři jsou zákeřnější než kdy dřív! Až 77 % firem přitom bezpečnost IT výrazně podceňuje. Už jste se setkali s kybernetickým útokem? Ne? Jste si opravdu jistí? Víte, že prolomení klasického hesla zabere jen 1,8 sekundy? A nebezpečí hrozí i v případě e-shopových plateb debetními kartami nebo objednávkách příslušenství a elektroniky z Číny? Přijďte na Security snídani s NWT a dozvíte se více. … a možná ukážeme i temnou stranu síly!  

Program

08:00 – 09:00 – Snídaně

09:05 - 09:20 - Bezpečné chování na síti - Filip Lang

Napadlo Vás někdy zaparkovat auto na ulici a dveře namísto zamknutí nechat jen tak? Samozřejmě, že ne. Tak proč se zbytečně vystavovat rizikům v online světě, podvodům a užívání hesel, která nedokážou udržet Vaše data v bezpečí?

09:20 - 09:30 - Office 365 – Vendula Bezručová

Nejnovější a zároveň bezpečné verze všech aplikací, které pro svou práci potřebujete.
Spolupracujete na dokumentech společně s kolegy v reálném čase odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. Nechte se informovat inteligentními nástroji, jak dlouho trávíte čas různými úkony, schůzkami a díky tomu pracujte efektivněji. Nevíte jak? My vám rádi vše ukážeme a proškolíme vaše zaměstnance.

09:30 - 09:45 - Microsoft 365 - Pavlína Záhorovská

Poznejte hodnotu svých dat dříve, než o ně přijdete! Stále si myslíte, že se Vás kybernetické útoky netýkají? Že máte firemní data správně zabezpečené, nebo že to dokonce vůbec není potřeba? Chcete se dozvědět, jak správně nakládat s citlivými daty a jak je chránit? Poznejte výhody Microsoft 365, které spojuje ty nejlepší funkce sady Office 365 a pokročilé funkce zabezpečení a správy zařízení pro lepší ochranu vaší firmy.

09:45 - 10:05 - EMS - Filip Lang

Více svobody, zvyšuje rizika. Bezpečnost je stále důležitější. BYOD politika je stále častější, ale společně s ní musí být řešena i bezpečnost dat. Víte, kdo k Vašim datům přistupuje? Jak jsou zabezpečena? Co se stane v případě jejich odcizení? Jaké máte postupy řešení těchto situací?

10:05 – 10:15 – Přestávka a diskuze

10:15 - 10:35 - Zálohování (VEEAM) - Martin Kučera

Zálohují jen srabi… aneb ještě dopíšu tuhle větu a pak to uložím…

Data se v dnešní době stávají „hyper kritická“, dosahují „hyper růstu“ a vyžadují hyper rozšířenou“ infrastrukturu.
Zálohování není důležité jen v případě havárie pro obnovu důležitých dat, ale také v souvislosti s celou řadou nástrah jako je například ransomware.
Je organizace kromě zálohování schopná data efektivně obnovit a nemusí na tuto obnovu dlouho čekat?
V přednášce si ukážeme, jakým způsobem se efektivně chránit před případnou ztrátou dat a zabezpečit dostupnost Vašich služeb.

10:35 - 10:50 - SiloBox - Šimon Zemek

SiloBox jako komplexní řešení pro ochranu citlivých dat ve Vaší společnosti. Máte přehled kdo může manipulovat s Vašimi citlivými daty?
Zloději se kolem vašeho domu nepotulují nonstop, přesto raději zamknete… Nepodceňujte ani svá citlivá data. Rádi Vám ukážeme, jakým způsobem bezpečně sdílet elektronické dokumenty bez datové stopy, které obsahují důvěrné, osobní nebo jiné citlivé údaje. Jedním z největších bezpečnostních rizik jsou dnes samotní uživatelé, kteří mohou například nedopatřením odeslat nesprávný dokument, případně data záměrně vynášejí. Získáte přehled o možnostech sledování pohybu dat ve společnosti a vytváření pravidel pro práci s důvěrnými daty.

10:50 - 11:25 - ESET – viruslab a nebezpečné aplikace

V dnešní době nabízí v podstatě každá finanční instituce bankovnictví v telefonu. Myslíte si, že se jedná o bezpečnou záležitost? Nejedná. Útočníci pomocí škodlivého kódu pro mobilní zařízení a několika málo triků sociálního inženýrství připravují uživatele ve velkém o peníze na bankovních účtech. V mé přednášce zjistíte, jak tyto podvody fungují a jak rozpoznat manipulativní techniky, které kyberzločinci k oklamání svých obětí používají.

11:25 - 11:40 - Temná strana síly - Filip Lang, Lukáš Vičánek

Chcete vědět, co by udělal hacker ve Vaší síti? Nevystavujte se zbytečně světu. Věděli jste, že připojením na veřejnou Wi-Fi síť riskujete svou bezpečnost? Představte si, že někdo odposlouchává a nahrává veškeré vaše hovory. Něco podobného je útok zvaný MITM – Man in the Middle. Standardní metody zabezpečení také nejsou příliš spolehlivé. Firemní sítě bývají většinou dobře střežené – nikoli však jejich zaměstnanci ve volném čase. Tento útok si vysloužil jméno (Watering Hole Attack) podle jezírek v africké savaně, kam se chodí napít zvířata z širokého okolí. Nevědí ale, že právě zde na ně číhají predátoři. Keyloggery … Jaké heslo jste psali naposledy?