Proč používat OneNote?

OneNote je ideální místo pro poznámky ze schůzek a zapisování nápadů, úkolů nebo například nákupního seznamu. Tento skvělý nástroj má spoustu funkcí. Je propojený s kalendářem, s úkoly v Outlooku, s Microsoft Teams a dalšími nástroji v Office 365, takže vám výrazně usnadní práci. Navíc lze úkoly přehledně třídit do jednotlivých poznámkových bloků, oddílů, stránek a podstránek, které přesně odpovídají vašim představám.

 

Jak Onenote stáhnout do počítače?

OneNote společně s celým Office 2016 stáhnete na adrese www.office.com kliknutím na INSTALOVAT.

 

Po stáhnutí souboru do počítače jej nainstalujte.

 

 

OneNote lze také stáhnout do mobilního zařízení:

Windows store

Android

iOS

 

Založení poznámkového bloku

Po otevření OneNote klikněte na SOUBOR - NOVÝ, zvolte umístění poznámkového bloku (doporučujeme OneDrive - osobní, budete jej mít dostupný kdykoliv odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení). Pojmenujte poznámkový blok a klikněte na VYTVOŘIT. Těchto poznámkových bloků můžete vytvářet několik a poznámky si tak pečlivě třídit.

 

 

Nyní máte vytvořený poznámkový blok - Schůzky.

V poznámkovém bloku si můžete pomocí políčka + poznámky třídit ještě do oddílů, stránek a podstránek viz obrázek. Vše je uspořádáno dle vašich představ.

 

 

OneNote a schůzky

OneNote je propojen s naším kalendářem. Jak tedy dostat rychle podrobnosti o schůzce do OneNote?

 

Jednoduše kliknutím na lištu na políčko PODROBNOSTI SCHŮZKY. Zvolte si schůzku, kterou chceme z kalendáře zkopírovat a následně se veškeré informace přenesou do našeho poznámkového bloku včetně data a všech účastníků viz obrázek.

 

 

Pod údaji o schůzce se nám automaticky vytvořil prostor na poznámky. Z těchto poznámek můžeme tvořit úkoly v Outlooku. Stačí vepsat znění úkolu a klinout na lištu na ÚKOLY OUTLOOKU, zvolit si do kdy má být úkol splněn (dnes, zítra…) a vytvořené úkoly se automaticky propíší.

 

Náhled úkolů v Outlooku:

 

Office Lens a OneNote

 

Tato mobilní aplikace představuje skvělý způsob, jak zachytit poznámky a informace z tabulí, nápisů, ručně psaných poznámek, vizitek, anebo čehokoliv jiného, co obsahuje text. Nemusíte si zapisovat poznámky, spoléhat se na rozmazané obrázky nebo mít obavy, že něco založíte a už to nenajdete. Tato aplikace je skvělá k zachycení skic, kreseb, rovnic, a dokonce i obrázků bez textu.

Office Lens odstraní stíny a nepřirozené úhly, takže jsou obrázky přehlednější a čitelnější. Dokumenty a fotky tabulí můžete nahrávat do OneNote, ale i do Wordu, PowerPointu nebo na OneDrive. Můžete je ukládat do PDF a posílat e-mailem.

 

Jak aplikaci Office Lens stáhnout do mobilního zařízení?

Windows Mobile: https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/office-lens/9wzdncrfj3t8?rtc=1&activetab=pivot%3aoverviewtab

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officelens&hl=cs

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/office-lens/id975925059?mt=8

 

Po spuštění aplikace můžeme zvolit režim Fotka, Dokument, Tabule nebo Vizitka, aby mohl Office Lens vytvořit ten nejlepší obrázek.

 

  • Fotka: tento režim je vhodné použít v případě, že fotíte krajinu nebo lidi.
  • Dokument: díky tomuto režimu vytěžíte maximum z drobných slov a detailů umístěných na stránce. Je vynikající třeba pro plakáty, letáky nebo restaurační menu.
  • Tabule: tento režim lze využít k zachycení poznámek. Office Lens upraví obrázky tak, aby jejich pozadí nebylo moc jasné a slova se snadněji četla. Je to ideální nastavení pro tabule a skici.
  • Vizitka: umožní vám vyextrahovat kontaktní informace a uložit je do OneNote a do seznamu kontaktů ve vašem telefonu.

 

Obrázek vyfoťte a až budete s úpravami spokojení, zvolte, kam chcete obrázek uložit:

 

 

Následně můžete sledovat, jak se automaticky vizitka z mobilu uložila do poznámkového bloku a údaje z vizitky se přepsaly do textové podoby.

 

Další články z blogu

7. 5. 2021
Čínští hackeři útočí na vojenské organizace pomocí nového backdooru!

Útočníci, u nichž existuje podezření, že mají vazby na Čínu, stojí podle nového výzkumu za rozsáhlou kybernetickou špionážní kampaní zaměřenou...

Přečíst
22. 4. 2021
Obhájili jsme certifikaci ISO 27001

Opět jsme obhájili certifikaci ISO 27001, kterou jsme rozšířili na celé ICT datové centrum Silo a záložní lokalitu datového centra...

Přečíst
13. 4. 2021
NWT je držitelem hned několika partnerství společnosti Microsoft

Společnost Microsoft potvrzuje, že společnost NWT a.s. je s platností do 30. 3. 2022 držitelem následujících partnerství společnosti Microsoft: Gold Datacenter,...

Přečíst
(c) 2021 NWT a.s.
Website by NWT Marketing
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram